Bugun Fırat Üniversitesinde İneta Etkinliği yapıldı, tam anlamı ile doldu dolu ve müthiş geçen bu etkinlik…

İneta Türkiye Lead: Muammer Benzeş ve Engin Polat ve Barış Kanlıca’nın katılımı gerçekleşti. Rötar’dan dolayı 10:30 gibi başlayan etkinlik 6:30’a kadar devam etti, ilk başta sunumlarını yapan MVP’lerimiz sunumlarda Tekstil Mühendisliği mezunu olduğunu söyleyen ve hayatının ilk 2  teknolojik işini Windows NT tabanında sistem yöneticisi sonrasında crm’ye yöneldiğini ifade eden Burak Kanlıca Hocamız Microsoft Dynamics CRM 2011’i anlattı, trigger’lar event’lar oluşturduk uyguladık kullandık.

Engin Polat Hocamız’da bizi SQL Server’da database oluşturma tablo oluşturma db yönetme gibi sql işlemlerin yanında MVC ile uygulama yapmayı gösterdi. Uygulama sırasında oluşan bug hatası sanırım konferansın unutulmayacak bir anısı idi 🙂 🙂

Muammer Hoca finalde sahnede idi benim en merak ettiğim konu ISS’lerin hata ayıklama tool’sları üzerinde durdu 4 tool’un demosunu gösterip 10 tool’u anlattı.

İneta’nın bu etkinliği sadece Microsoft ürünlerini öğretmek-tanıtmakla kalmadı. Bunların yanında Kariyer- Alan Seçimi – İş yaşamı konularında da bize altın anahtar bilgiler sundu. İş hayatını ve  iş – öğrencilik hayatı hakkında teknik lider gözü ile bize tavsiyelerde bulundular.

Yine bekleriz, gene bekleriz, her zamanda katılır gideriz 🙂
Etkinlikten dolayı tüm Yazılım Kulübü ekibine ve özellikle Bünyamin Öget‘e teşekkürler 🙂

Reklamlar