Merhaba bu yazıda 27-28-29 Ocak 2012 ‘de yapılan GGJ Elazığ 48 Saatte Oyun yapma Yarışmasından bahsedeceğim.

Global Gaming Jam Öğrencilerin – amatörlerin yada profesyonellerin takım olarak 48 saatte tabiri caizze uyumadan yemeden içmeden oyun programlamaya çalıştıkları teşvik amaçlı ödülsüz, oyunlar yapılınca bunların yüklenip herkes tarafından görülüp oynanabilip sonrada oylandığı bir yarışmadır. Türkiye’de biri Fırat’ta olmak üzere 4 yerde yapılan bu faaliyete bende takım arkadaşım Gökhan Yılmaz ile katıldım.

Kesinlikle Çok eğlendim projeyi bitirmek için planlamak çalışmak konuya uydurmak sunum herşeyi ile çok güzel bir deneyimdi. Ayrıca 48 saate de fena bir iş çıkarmadığımıza inanıyorum.

Bu organizasyonda emeği geçen hocalarım ve arkadaşlar Mustafa Tufan ve Hüseyin Tunç‘a  çok teşekkürler. Tüm ihtiyaçlarımı düşünmüşlerdi, yemeklerimizden içeceklerimize ikramlar bilgisayarlar net herşey çok güzeldi. Çok teşekkürler

  Sponsorumuz Tekno Center’a da teşekkürler, ikramları yemekleri gayet güzeldi çok teşekkürler 🙂
Gelelim Projemize;
Projem Online State Development and War Game yani biline ismi ile ogame’nin bir kopyası idi. Ogame gibi bir gezegen veriliyor, elektrik su yaşam ve askeriye. Gelişmen için bu 4’ünü belli oranlarda level atlatman gerekiyordu, her level belli bir süre alıyor ve o sürede başka işlem yapamıyorsunuz. askeriyeniz level 10’u bulunca savaş silahları açılıyor, 4 silah 2 koruma kalkanıınz var. ayrıca galaxy tabın’da diğer kullanıcıları görüyor onlarla savaşabiliyorsunuz, savaşta güçlerin algoritmik değerlerine göre kazanan kaybeden oluyor.

Projenin Sayfası için : http://globalgamejam.org/2012/online-state-development-and-war-game
Projenin Ekran Görüntüsü:

Projenin Slaytını Şuradan aeg ggj

ve Proje Kaynak Kodu + Görsellere Şuradan

Ulaşabilirsiniz

Reklamlar